Торгова марка Dunlop (Данлоп) належить The Goodyear Tire & Rubber Company.

 

Dunlop найстаріша в світі компанія по виробництву автопокришок, заснована у Великобританії в 1888 році і носить ім'я винахідника пневматичної автопокришки Джона Б. Данлопа.

 

Заслуги фірми в розвитку і вдосконаленні шини:

  • компанія була першою у використанні гумових і сталевих шипів на протекторі;
  • інженери фірми були першими, хто розділив протектор шини на декілька рядів, що підвищило його зносостійкість при збереженні хорошого зчеплення з дорожнім покриттям;
  • Dunlop першим у світі створив автопокришку з бічними грунтозачіпами;
  • як відомо, камера, запатентована Дж. Б. Данлопом, була фактично запозичена з футбольного м'яча і не могла бути замінена. Першим винайшов камеру спеціально для пневматичної автопокришки співробітник компанії Ч. Вудс;
  • за іронією долі, інженери компанії були першими, хто втілив в життя ідею безкамерної автопокришки;
  • фірма була першою, чиї співробітники створили водовідштовхувальну гумову суміш, що дало можливість створити зимові шини Dunlop (Graspic, Grandtrek SJ та ін.) з такими властивостями, які роблять непотрібним застосування шипів протиковзання.

 

Особливо слід відзначити той факт, що компанія була першою, чиї лідери усвідомили необхідність становлення шинної науки. Найпотужніша наукова база, закладена ще в 20-і роки XX століття, дозволяє цій фірмі залишатися одним з світових лідерів і до цього дня.


Команда фірми з самого початку розглядала автопокришку не саму по собі, чим грішили інженери багатьох інших фірм, а як невід'ємну частину автомобіля. В результаті такого підходу в компанії була створена перша в світі лабораторія для випробувань шин. Перебуваючи постійно на передньому краї наукових розробок в галузі новітніх технологій, співробітники Dunlop першими в світі ще наприкінці 70-х років розробили автопокришки системи Denovo, що дозволяли продовжувати рух у випадку проколу шини. Проте, як часто буває, автомобільний світ виявився не готовий до реалізації ідеї, що дозволяла обійтися без "запаски". Однак і для цієї новаторської ідеї прийшов свій час. В кінці 90-х років автопокришки, конструкція яких дозволяє у випадку проколу проїхати більше 100 км на швидкості 80 км / год, були нарешті затребувані, і фірма почала поставку таких автопокришок деяким провідним автовиробникам в якості базової комплектації.


Зараз шини Dunlop виробляються в 9 країнах на 3-х континентах. Dunlop посідає 5-е місце за обсягом продажу шин у світі.


Основний асортимент компанії представляють літні шини Dunlop, зимові шини Dunlop і всесезонні шини Dunlop.